:

Prijemni ispit

Купить СНПЧ А7 Кемерово, оперативная доставка

SMJER GLUMA

Prijemni ispit se sastoji iz dva eliminatorna dijela: ŠIRI IZBOR i UŽI IZBOR. Program prvog eliminatornog dijela:

a) recitacija (po izboru kandidata);

b) dramski monolog (po izboru kandidata)

c) monolog iz komedije domaćeg komediografa.

Kandidat je dužan da napamet nauči i pripremi sva tri zadatka. Komisija može, nakon prikazanog programa, postaviti kandidatu i naknadne zadatke (improvizacije), radi sticanja što potpunijeg suda o sposobnostima kandidata.

Za prijemni potrebno pripremiti:

Prvi krug (širi izbor kandidata) a) recitacija po slobodnom izboru kandidata b) dramski monolog po slobodnom izboru kandidata c) monolog iz komedije domaćeg autora.

U prvom eliminatornom dijelu, komisija ocjenjuje stepen sposobnosti kandidata ocjenom „PRIMLjEN U UŽI IZBOR” i „NIJE PRIMLjEN U UŽI IZBOR”.

Drugi eliminatorni dio (UŽI IZBOR) sastoji se iz rada s određenim nastavnicima, pisanja pismenog zadatka i završne provjere sposobnosti. U toku rada u drugom eliminatornom dijelu, metodama testa, razgovora, vježbi i proba, nastavnici i saradnici, a radi utvrđivanja neophodnog stepena glumačke obdarenosti, ispituju: karakteristike govora i govornog aparata, glas, osjećanje ritma, tjelesne sposobnosti, izdržljivost i pokretljivost, kao i karakteristike ličnosti, njene osobenosti, maštovitost, prilagodljivost u radu.

U drugom eliminatornom dijelu, komisija pregleda i ustanovljava rezultate provjere sposobnosti svakog kandidata po sljedećim osnovama:

• Komisija ocjenjuje rezultate provjere glasa i govora kandidata;

• Komisija ocjenjuje rezulatate provjere pokreta i izgleda kandidata;

• Komisija ocjenjuje rezultate provjere sposobnosti kandidata da ostvari osoben glumački izraz.

Treći dio se sastoji iz završnog sveobuhvatnog pokazivanja višednevnog vježbanja i rada uz predhodne indikacije pedagoga. 

RASPORED PRIJEMNOG ISPITA 2018

02. juli - prijemni ispit 10,00 časova

03. juli - uži krug

Scenske igre 10.00 – 11.30

Test opšte kulture 12.00 – 13.00

Psihotest 13.30 – 14.30

Gluma 15.30 – 18.30

04. juli

Akrobatika 10.00 – 11.30

Tehnika glasa 12.30 – 13.30

Gluma 15.30 – 18.30

05. juli

Scenski pokret 10.00 – 11.30

Dikcija 13.30 – 15.00

Gluma 15.30 – 18.30

06. juli

Završni ispit 10.00