Мр Милутин Младеновић
Редовни професор, гостујући професор
Уписао је студије виолончела 1991, на Московском државном кoнзерваторијуму „П. И. Чајковски”, где је 1996, дипломирао виолончело са највишом оценом у класи проф. Кирила Родина, гудачки квартет код проф. Николаја Забавњикова, као и камерну музику у класи проф. Галине Ширинске. Посебним рјешењем Државне испитне комисије, Милутину Младеновићу додијељено је академско звање - Магистар умјетности (просјечна оцијена 4.75).
Професионално искуство
У Београду уписује последипломске студије у класи проф. Виктора Јаковчића. Након одслужења војног рока, студије завршава у класи проф. Реље Ћетковића. Завршни испит посљедипломских студија извео је 25.02.2001. године у Великој дворани Коларчеве задужбине, са Симфонијским оркестром РТС-а (Д. Шостакович - Концерт бр. 1 у Ес —дуру). Посљедипломске студије је завршио са просечном оценом 10. Одмах по завршетку студија, запошљава се у МШ „Ватрослав Лисински” у Београду, гдје осим главног предмета предаје и камерну музику. Од 1999. предаје у СМШ „Стеван Мокрањац” у Београду, а касније хонорарно у музичким школама „Јосип Славенски”, „Петар Коњовић”и Ватрослав Лисински”.
Од 2004. запослен је као наставник у звању доцента за ужу умјетничку област Виолончело на ФИЛУМ-у Крагујевац, реизбор 2008, а 2011, је биран у звање ванредног професора, гдје осим главног предмета држи и наставу (вежбе) из предмета Читања с листа и прораде оркестарског материјала.
До сада је у класи Милутина Младеновића дипломирало петнаест студената. За двадесетпет година, колико се бави педагошким радом, његови ученици су освојили преко 100 награда на домаћим и међународним такмичењима, као и на Фестивалима музичких школа Србије. Бивши ученици и студенти из његове класе наставили су даље студије у Београду, Крагујевцу, Бечу, Берну, Детмолду и Есену. Активни су учесници културних дешавања у земљи и иностранству. Наступају као солисти, у камерним ансамблима, као и у оркестрима. Одржали су велики број солистичких концерата, остварили запажене наступе на свим значајним концертима Гудачке катедре и концертима факултета. Баве се педагошким радом у Крагујевцу, Чачку, Ваљеву, Београду, Гроцкој, Подгорици и Базелу. Године 2005, додијељена му је Награда Удружења музичких педагога Србије, за истакнуте педагошке резултате у 2004. години, као и Награду за изузетан допринос раду Удружења 2014. Диплому Удружења МУЗИКУС, за дугогодишњи рад на развоју и ширењу музичке културе у Србији. Милутин Младеновић је члан жирија многих домаћих такмичења ученика и студената музике. Посебну пажњу заслужује позив на IV Међународни фестивал камерне музике BEYOUND ТНЕ MUSIC у Бенаске (Шпанија), где је проф. Младеновић водио наставу виолончела и камерне музике. Био је члан Наставно-научно-умјетничког вијећа од 2004-2010, као и шеф Катедре за гудачке инструменте на ФИЛУМ-у, у периоду од 2007-2010. Обављао је посао рецензента при Комисији за акредитацију. Позиван је екстерни члан у раду Комисија на посљедипломским и докторским студијама на ФМУ у Београду.
Иницирао је ангажовање гостујућег професора виолончела, проф.Стефана Попова, са Guildhall School of Music & Drama (Лондон), чија је тијесна педагошка сарадња допринијела унапређењу квалитета наставе и угледа ФИЛУМ-а. Милутин Младеновић је остварио веома значајне солистичке наступе на пољу извођаштва, наступајући као солиста са оркестром РТС- а у Великој сали Коларчеве задужбине, П.И. Чајковски „Рококо варијације” и Д. Шостакович, Концерт бр.1 у Ес- дуру.
Најважнији реситали су: наступ на фестивалу „Мермер и звуци”, на Београдском међународном чело фесту 2004, 2007, и 2009, у Свечаној сали Скупштине града, Сали Београдске филхармоније, сали МШ „Станковић”, Музеју науке и технике, Галерији САНУ, Великој сали СКЦ-а, Галерији „Прогрес”, Градској кући у Новом Саду, као и у Свечаној сали Прве гимназије у Крагујевцу. Један је од оснивача Летње музичке манифестације АРЛЕММ, која већ десет година окупља младе умјетнике из цијеле Србије и региона. Од 2015, године ангажован је као гостујући професор на Академији умјетности Универзитета у Бања Луци.